info@tatryspispieniny.sk
+421 52 449 2135
default-logo

Historické kráľovské mesto Levoča je klenotnicou unikátnych pamiatok a skvostného diela Majstra Pavla, vďaka ktorým je mesto zapísané v zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nad mestom sa týči na Mariánskej hore Bazilika navštívenia panny Márie. Miesto je cieľom pútnikov predovšetkým v lete a je často aj východiskovým miesto pre turistické vychádzky.

Ale aj v zimnom období ponúka Levoča so svojim hornatým okolím množstvo príležitostí na príjemné pobudnutie v prírode. V Levočských vrchoch nahradia letných cyklistov milovníci zimných športov.

Na turistických značených trasách môžete stretnúť bežkárov i lesných správcov starajúcich sa o zver. Množstvo zvieracích stôp svedčí o ich hojnom počte vďaka dobrým životným podmienkam.

Pestré zimné aktivity ponúka Resort Levočská Dolina: môžete tu  behať na lyžiach, lyžovať sa na zjazdovkách https://www.levocskadolina.sk/aktivity/lyziarske-stredisko oddychovať v relax centre, zabávať sa s priateľmi pri bowlingu a dobrom jedle: https://www.levocskadolina.sk/o-resorte.

V poslednej dobe si toto miesto obľúbili aj otužilci. Vďaka ochote majiteľov prírodného letného kúpaliska je tento areál sprístupnený aj v zime. Otužilci bez rozdielu veku sa ponárajú do chladnej vody a posilňujú svoju imunitu.

Ak to chcete vyskúšať, môžete sa inšpirovať na https://www.youtube.com/watch?v=XCYuKETAa9Q.

Spracovala: Gabriela Bodnárová
Foto a kontakt: Andrej Petrovský, andrej.petrovsky76@gmail.com